W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Dokładnie 5 razy tyle co jeszcze, dadzą ci, którzy nie segregują śmieci. Stawka za odbiór odpadów segregowanych drożeje natomiast dwukrotnie. Na najkrótszą sesję Rady Miasta pod głosowanie radnych trafi projekt uchwały, w którym władze miasta proponują zmianę opłat „za śmieci”. Dokonuje się rok pełen podwyżek.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbiór śmieci nawet o 500 %

Na bardzo zorganizowanej konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata, wyjaśniała drastyczne podwyżki stawek za odbiór śmieci. Najważniejszym argumentem są, zdaniem urzędników, organizowane przez rząd, coraz większe koszty powiązane z tzw. „korzystaniem ze środowiska”. Jak tłumaczyła urzędniczka, od 2013 roku opłata środowiskowa zwiększyła się ponad dwukrotnie (w 2013 roku samorząd płacił 125 zł za tonę odpadów zmieszanych, w tymże roku 265 zł – dop.red.), a zebrane opłaty powinny pokrywać koszty systemu. Jeśli czyli te koszty rosną, muszą wzrastać również ceny za odbiór odpadów.

Luksusem stanie się natomiast niesegregowanie śmieci. Cena za odbiór zmieszanych odpadów ma wzrosnąć z niecałych 5 zł do 26 zł za m3 wody. Ale takie podwyżki są mieć głównie wymiar edukacyjny. Od 2021 roku nie będzie w ogóle możliwości korzystania spośród takiej opcji, oraz brak segregacji zacznie zbierać się z bardzo szerokimi karami finansowymi.

To drugie podwyżki, które czekają nas od nowego roku. Przypomnijmy; rosną podatki od nieruchomości, jest teraz gotowy projekt uchwały o podwyżkach za wypoczynek w dziedzinach płatnego parkowania. Według doniesień medialnych będą nas czekać i większe sumy za energię elektryczną i cieplną.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

 

Zobacz również przewozy Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments